Mělnicko – Diametrálně odlišná nálada panovala po úvodním jarním kole I. A třídy v táborech obou okresních zástupců. V Zárybech slavili penaltovou výhru nad Luštěnicemi, na Pšovce vyšli proti jednomu z favoritů skupiny gólově i bodově naprázdno.

Na úvodního soupeře si věřila i Pšovka, už proto, že první zápas vyhrála v Sokolči 7:2. Doma ale nečekaně narazila a prohrála nakonec ještě milosrdným tříbrankovým rozdílem – 0:3.

„Hrubě nám nevyšel vstup do utkání, hosté mohli po čtvrthodině vést klidně čtyři-nula,“ pátral po příčinách nezdaru trenér Pšovky Libor Tomášek.
Hosté využili v úvodu jedinou šanci, a tak se mohlo narodit i vyrovnání, kdyby Chytil nenechal v jasné možnosti vyniknout brankáře hostí Hadvičáka.

Dalším smolařem se stal brankář Hnízdil. Do té doby nejlepší muž Pšovky ve druhém poločase zavinil penaltu. S dvoubrankovým mankem už to domácí měli velmi těžké. „Soupeř byl celý zápas lepší. My musíme zlepšit vstupy do zápasů, se kterými jsme se potýkali už v přípravě, aby bylo o co hrát,“ dodal Tomášek.

Hrající trenér hostí Radek Hruška naopak zářil. „Dobře jsme se popasovali s terénem a zaslouženě vyhráli. Mohli jsme dát více gólů, šance na to byly. Mohlo to skončit klidně sedm nula.“

Zdroj: http://melnicky.denik.cz/fotbal_region/trigolova-porazka-pro-psovku-jeste-milosrdna-20170313.html