Mělník – Žádné rozkoukávání, ale pořádně ostrý start čeká v sobotu fotbalisty mělnické Pšovky. V úvodním jarním kole I. A třídy přivítají na svém hřišti Sokoleč, průběžně druhý nejlepší tým skupiny. Podle trenéra Libora Tomáška ale není důvod ke zbytečným obavám.

„V zimě proběhlo prakticky všechno, jak jsem si představoval,“ říká den před zápasem kouč.

Co se skrývá za jeho optimismem? Vedle absolvované přípravy v domácích podmínkách, jejíž součástí bylo i pět zápasů, je to především úspěšná snaha o stabilizování kádru.

„Splnil se mi cíl, aby soutěž hráli domácí. Tvrdím, že na střed A-třídy kluci mají. Shánět posily bychom chtěli, až pokud by někdo dlouhodobě vypadl, nebo nás někde tlačila bota,“ nechtěl Libor Tomášek posilovat za každou cenu.

I tak hlásí poměrně kvalitní okysličení kádru. Z Velvar přišel Josef Jindřich, ze Štětí Lukáš Lelek, který už na Pšovce působil.

„Z časových důvodů se chtěl vrátit. Jsem rád. Zapojil se i Matěj Klenotič ze Slovenska, který ale ještě není zaregistrován. Vadí mi jen zranění Jirky Šimandla, u kterého to vypadá, že s kolenem půjde na operaci,“ přemítá o kádru.

Na podzim Pšované vybojovali čtyřiadvacet bodů, což jim vyneslo sedmou příčku. „Máme dostatečný bodový základ. Věřím, že budeme hrát dobrý fotbal a bez problémů to zvládneme i výsledkově,“ maluje si trenér Tomášek setrvání v lepším středu tabulky. „Uvidíme. Máme teď dva zápasy doma, i když začínáme s prvním. Stačí špatný vstup a může být všechno jinak. Změní se psychika a výsledky nemusí přijít,“ uvědomuje si.

Prostor ke zlepšení vidí především v domácích zápasech. „Proti minulé sezoně jsme nezvládali domácí zápasy a ztráceli. Naopak jsme ale bodovali venku. Těší mě, že když jsme i venku v zápasech většinou prohrávali, dokázali jsme otočit nebo vyrovnat. Jsem rád, že mužstvo to nikdy nezabalí a hrajeme až do konce,“ cení si.

Zdroj: http://melnicky.denik.cz/fotbal_region/navrat-psovku-pred-jarem-posilil-lukas-lelek-20170311.html