Vyrovnanou bilanci jedné výhry a porážky mají po úvodním hracím víkendu turnaje v Dobříni fotbalisté Pšovky. Zástupce Středočeského kraje si nejdříve jedinou brankou poradil s Ďáblicemi hrajícími v pražském přeboru, o den později prohrál po divoké přestřelce 5:8 s B-třídním Sokolem Černiv.

„Byl to pro nás druhý zápas, který jsme během necelých čtyřiadvaceti hodin odehráli, dá se říct, v jedné sestavě. Ke konci už se únava projevila. Černiv, který přijel s mladými hráči z juniorky Teplic, díry v naší obraně potrestal,“ komentoval hokejový výsledek trenér Pšovky Libor Tomášek.

Přestože mu zápasy bohatě splnily účel prověřit fyzickou kondici hráčů, rád by v dvojzápase příštího víkendu přece jen síly více rozložil. Proti Libochovicím by tak měli dostat prostor hlavně dorostenci, aby v neděli mohl nově vytvořenému třetiligovému Litoměřicku čelit základ A-třídního celku.

Sestava z úvodu turnaje jinak potvrdila, že na Pšovce hodlají v blížící se soutěži stejně jako v závěru té minulé sázet především na své hráče a nedávné či současné dorostence, bez nějakých finančně náročných posil. Slibný byl v tomto duchu výkon mladého brankáře Dominika Hnízdila, který odchytal celý zápas s Ďáblicemi a větší část s Černivem. „Vypadá velice dobře. Vzhledem k tomu, že se Venca Kratochvíl vrátil do Libiše, kde s největší pravděpodobností zůstane, jsem rád, že jsme sehnali talentovaného brankáře, kterých je nedostatek,“ řekl Tomášek na adresu pokračovatele brankářského řemesla u Hnízdilů.

Populární Memoriál Zdeňka Kubizňáka a Luboše Abrta se v Dobříni na Litoměřicku koná už po pětatřicáté. Vzhledem k tomu, že se den před zahájením turnaje odhlásily Postoloprty, byl úvodní program o něco chudší, než pořadatelé plánovali. Do dalších kol se jim podařilo vyplnit uvolněné místo A-třídními Libochovicemi, respektive Lužcem, který si zahraje s Litoměřickem. Posledním soupeřem Pšovky bude poslední červencovou sobotu Štětí, nováček divize a loňský vítěz turnaje.